Soncase
Türkiye'den ve Dünyadan En Son Durum Haberleri

Gelecek Partili Selim Temurci: ‘AKP kendi içinde birtakım gruplara ayrıldı’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Semra Topçu’nun KRT’de dün yayınlanan Ayrıntıdaki Sırlar …

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski AKP İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, Semra Topçu’nun KRT’de dün yayınlanan Ayrıntıdaki Sırlar programına konuk oldu ve Mustafa Şentop’un sosyal medyada AKP’li “trollerle” yaşadığı tartışmaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Temurci, şöyle konuştu:

“Bizler, genel başkanımızın, troll çetesinin uydurma yayınları üzerine nasıl görevden uzaklaştırıldığını biliyoruz. Orda kalmadı bu iş, şu anda Şentop Bey bu tarz bir olayla karşılaştı. Meclis Başkanı, sosyal medya üzerinden bir kapışma yaşıyor bir trolle ve ona tepki gösteriyor. Büyük bir itiraf var; Şentop Bey, bunun iç operasyon olduğundan söz ediyor. Bunun merkezi AK Parti Genel Merkezi ise ifade etmek isterim ki Türkiye, susturulan bir Sedat Peker vakasını unutmuş değil. Bu mesele, Abdulhamit Gül’ün görevden uzaklaştırılması da dahil olmak üzere değerlendirilmesi gereken, masaya yatırılması gereken bir meseledir.

“TROLL, TROLİÇELER, PELİKAN VE TÜREVLERİ CİDDİ ANLAMDA GÜÇ KAZANDILAR”

2016’da Davutoğlu’nun görevden alınmasından sonra, Ankara’da 1990’ların Türkiye’sinden, derin devletçi anlayışın ülkede, iktidara musallat olmasından sonra yaşadığımız süreçte bu trol ve troliçeler, bu Pelikan ve türevleri çok ciddi anlamda güç kazandılar.

Ben, Pelikan ve türevlerinin bu ülkenin başına bela olacağını yıllardır söyleyen biriyim. Şu anda AK Parti, kendi içinde birtakım gruplara ayrıldı. Bu gruplar, birbirleriyle mücadeleyi mertçe, delikanlıca değil trolleri kullanarak vermeye başladılar.

“ŞENTOP’UN ‘TERBİYESİZLİK YAPMA’ DEDİĞİNDE MUHATABININ TROLL OLMADIĞI BELLİ”

2016’da susan Şentop ve benzeri siyasetçiler, AK Parti’de bugün kendilerinin ayaklarına basılınca troll falan demeyip onları muhatap alabiliyorlar. Şentop, nasıl 10 bin dolar alan vekili merak edip Soylu’ya mektup yazdıysa aslında ‘Terbiyesizlik yapma’ dediğinde muhatabının troll olmadığı belli. Onun arkasında kim olduğunu, ipinin kimin elinde olduğunu şu millete açıklayın da biz de rahatlayalım, siz de en azından içinizi dökün. Şentop, sakin bir siyasetçidir aslında. Tek bir adımla bu noktaya gelmemiştir.

Pelikan yalısında ülkeyi yönetenlerin resimlerini birkaç sene önce görmüştük. Cumhur İttifakı’nda, MHP ve İçişleri Bakanı arasında görünmez ilişki, AK Parti’yi kendi içinde de paramparça ediyor. Burada güdümlü füze gibi Pelikan ve türevleri kullanılıyor. Bu bir son değil, iktidar içi mücadelenin belden aşağı kavgaya dönüştüğünü üzülerek ifade edeyim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku